Haberler
MERVE & EYÜP
MERVE & EYÜP'e MUTLULUKLAR DİLİYORUZ. GETOB İkinci gelinini verdi.
TURİZMDE KAYIP: İSPANYA 99, ALMANYA 38, YUNANİSTAN 12 MİLYAR AVRO, İNGİLTERE’DE 22 MİLYAR POUND, TÜRKİYE ?
TURİZMDE KAYIP: İSPANYA 99, ALMANYA 38, YUNANİSTAN 12 MİLYAR AVRO, İNGİLTERE’DE 22 MİLYAR POUND, TÜRKİYE ? Koronavirüs salgınından en büyük darbeyi yiyen turizm sektörünün dünya çapında ve tek tek ülkelerde uğradığı kayıp miktarı rakamlarla çıkmaya başladı.
WRC DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASININ MARMARİS AYAĞI BİRİNCİSİ GALLER’den  ELFYN EVANS.
WRC DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASININ MARMARİS AYAĞI BİRİNCİSİ GALLER’den  ELFYN EVANS. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen 2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 5. yarışı Türkiye Rallisi, 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla 18-20 Eylül tarihlerinde Marmaris’te düzenlendi. 15 ülkeden toplam 105 yerli ve yabancı medya mensubu tarafından takip edilen yarışı, 31 yaşındaki Gallerli Elfyn Evans-Scott Martin ekibi kazandı. Toyota Gazoo WRT takımı adına yarışan Red Bull sporcusu Evans, kariyerinin üçüncü Dünya Ralli Şampiyonası zaferini elde etti.
SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI TURİZM.
SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI TURİZM. Her yörenin her bölgenin kendine özgü lokomotif sektörü vardır ve bu sektörün ivmesiyle iş hayatı şekillenir, yaşam tarzı farklılaşır, ortamlar değişir, gelişir, alışkanlıklar oluşur, çarklar adeta bu sektörün etrafında dönmeye başlar.
“KAR DAĞITIMINA GETİRİLEN SINIRLAMA” 3 AY UZATILDI.
“KAR DAĞITIMINA GETİRİLEN SINIRLAMA” 3 AY UZATILDI. 18 Eylül 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile, Türk Ticaret Kanunu ‘na 7244 sayılı Kanun ile eklenen “Kar Dağıtımına getirilen sınırlama” ile ilgili Geçici 13. maddedeki 30.09.2020 tarihi 3 ay uzatılmıştır.
SAĞLIKLI TURİZM SERTİFİKASI ALAN TESİS SAYIMIZ 155 OLDU.
SAĞLIKLI TURİZM SERTİFİKASI ALAN TESİS SAYIMIZ 155 OLDU. GETOB Sorumluluk alanı içerisinde kalan bölgede an itibariyle Sağlıklı Turizm Sertifikası alan Konaklama tesisi sayısı toplamda 155 oldu.
DEV ORGANİZASYON İÇİN GERİ SAYIM
DEV ORGANİZASYON İÇİN GERİ SAYIM Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerine alınan, 2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası 5. yarışı Türkiye Rallisi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla 18-20 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor.
DATÇA
DATÇA'DA GÖNÜLLÜLER CADDE VE SOKAKLARI TEMİZLEDİ MUĞLA'nın Datça ilçesinde bir araya gelen bir grup çevre gönüllüsü cadde ve sokakları temizledi.
ON-LİNE SEMİNERE DAVET
ON-LİNE SEMİNERE DAVET Üst Birliğimiz TÜROFED ile TOBB başkanlığı işbirliğinde 15 Eylül 2020 tarihinde On-line Seminer düzenleniyor.
LÜTFEN SABIR LÜTFEN DİKKAT !!!
LÜTFEN SABIR LÜTFEN DİKKAT !!! Ülke olarak Covid-19 Pandemisi için gerçekten çok iyi mücadele verdik. Turizmde de salgınla mücadeleyi iyi yönetiyoruz.
Türofed Genel Kurulu Yapıldı
Türofed Genel Kurulu Yapıldı Türkiye konaklama sektörünün en önemli çatı örgütü Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), 6. Olağan Genel Kurulu Antalya’daki Trendy Hotels Lara’da yapıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin...
Tanıtım Bütçesi 190 Milyon Dolara..
Tanıtım Bütçesi 190 Milyon Dolara.. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2020’de yapılacak tanıtım çalışmaları hakkında bilgi verirken tanıtım bütçesinin 190 milyon dolara çıkacağını söyledi… Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizmde 2020 yol haritasını anlattı...
TT Warsaw 2019 Başladı
TT Warsaw 2019 Başladı Bu yıl 27.si yapılan TT Warsaw 2019 Uluslararası Seyahat Fuarı bugün açıldı. 21 – 23 Kasım 2019 tarihleri arasında Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleşecek olan Turizm Fuarına 50 Ülkeden 136 Tur Operatörü ve 450 katılımcının yer aldığı öğrenildi.Yaklaşık 20.000 kişinin ziyaret etmesi beklenen... Fuarda, Kültür ve Turizm...
Havuz Suyu Operatörlüğü Kursu
Havuz Suyu Operatörlüğü Kursu Türkiye konaklama sektörünün en önemli çatı örgütü Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), 6. Olağan Genel Kurulu Antalya’daki Trendy Hotels Lara’da yapıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katıldığı Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal...
2020 de Turizm İle İlgili Neler Var
2020 de Turizm İle İlgili Neler Var Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2020’de yapılacak tanıtım çalışmaları hakkında bilgi verirken tanıtım bütçesinin 190 milyon dolara çıkacağını söyledi… Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizmde 2020 yol haritasını anlattı...
Tusiad’ dan Konaklama Vergisine...
Tusiad’ dan Konaklama Vergisine... Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, hükumetin getireceği yeni vergilerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, yeni vergilerin ekonomiye ağır yükler getireceği ifade edildi.Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği, hükumetin getireceği yeni vergilerle ilgili açıklama yaptı...