Yazılar
JET2 VE BRİTİSH AİRWAYS’TEN ANTALYA VE DALAMAN’A GÜZEL HABER.
JET2 VE BRİTİSH AİRWAYS’TEN ANTALYA VE DALAMAN’A GÜZEL HABER. Jet2 ve British Airways yaz sezonu için Dalaman ve Antalya’ya kapasitesini artırıyor.
BORİS JOHNSON AÇIKLADI, İNGİLİZLER TÜRKİYE
BORİS JOHNSON AÇIKLADI, İNGİLİZLER TÜRKİYE'YE HÜCUM ETTİ: REZERVASYONLARDA BÜYÜK ARTIŞ. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın geçtiğimiz gün açıkladığı normalleşme planları sonrası Türkiye'de de turizm hareketliliği başladı.
YERHOV: RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE GELİŞLER ARTARAK DEVAM EDECEK. KORONAYA YAKALANMA İHTİMALİ DÜŞÜK.
YERHOV: RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE GELİŞLER ARTARAK DEVAM EDECEK. KORONAYA YAKALANMA İHTİMALİ DÜŞÜK. Türkiye’nin geçen yıl en çok turist aldığı Rusya’dan iyi haberler gelirken, Ankara Büyükelçisi bu trendin 2021’de de devam edeceğini söyledi.
ALMANYA’DA ‘SEYAHAT SİGORTA FONU’ KURULUYOR
ALMANYA’DA ‘SEYAHAT SİGORTA FONU’ KURULUYOR Almanya'da paket turları güvence altına almayı hedefleyen yasal düzenleme kabinede kabul edildi. Alman Seyahat Birliği ise, yasada çok sayıda değişiklik yapılması gerektiğine dikkat çekiyor.
AVRUPALI TURİSTİN TATİL TERCİHİNDE TÜRKİYE İLK 10
AVRUPALI TURİSTİN TATİL TERCİHİNDE TÜRKİYE İLK 10'DA Avrupa Seyahat Komisyonu'nun raporuna göre, 2021 taz tatilinde Türkiye ilk 10 ülke arasında yer alıyor.
BAŞKAN BÜLBÜLOĞLU NET KONUŞTU.
BAŞKAN BÜLBÜLOĞLU NET KONUŞTU. Konaklama Sektörü olarak “TGA” Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansından çok şeyler bekliyoruz.
TEBRİKLER SAYIN PROF. DR. CAFER TOPALOĞLU
TEBRİKLER SAYIN PROF. DR. CAFER TOPALOĞLU Prof.Dr. Cafer TOPALOĞLU Dekan Oldu.
TURİZMCİLER AŞI TAKVİMİNİ BEKLİYOR.
TURİZMCİLER AŞI TAKVİMİNİ BEKLİYOR. Marmaris, Fethiye, Datça, Köyceğiz, Dalyan ve Dalaman gibi şehirlerin konaklama tesisiyle tur acenteleri yetkilileri, bu yıl turizm sezonunun iyi olmasının aşı takvimine bağlı olduğunu ifade etti.
TURİZMCİLERİ RAHATLATAN KARAR
TURİZMCİLERİ RAHATLATAN KARAR Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, turistik tesisler ve deniz turizmi tesislerinin ecrimisil borçlarını da 1 yıl erteledi.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemlerinin de ele alındığı kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu.
TURİZMDE GÖZLER NİSAN AYINDA.
TURİZMDE GÖZLER NİSAN AYINDA. Kültür ve Turizm Bakanı ERSOY; Ülke olarak Pamdemi Vaka sayısında Kritik eşik olan 2.500 altına düşersek kırmızı hattan çıkacağız dedi.
İNGİLTERE KARANTİNA SÜRESİNİ DÜŞÜRÜYOR
İNGİLTERE KARANTİNA SÜRESİNİ DÜŞÜRÜYOR İngiltere, yeni korona testi programıyla seyahatçilere uyguladığı karantina süresini 5 güne düşürüyor. İngiltere'nin yeni başlattığı ''test yap ve gönder'' programı çerçevesinde yolculara uygulanan karantina süresi 14 günden 5 güne düşürülüyor.
KORONAVİRÜSLE İLGİLİ ALINAN YENİ TEDBİRLER 81 İL VALİLİĞİNE GÖNDERİLDİ.
KORONAVİRÜSLE İLGİLİ ALINAN YENİ TEDBİRLER 81 İL VALİLİĞİNE GÖNDERİLDİ. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünce yayınlanan 18.11.2020 tarih ve 19161 sayılı koronavirüs yeni tedbirlere ilişkin kararlar Ülke genelinde uygulanmak üzere 81 İl valiliğine gönderildi.
10. ULUSLARARASI (Digital) RESORT TURİZM KONGRESİ 26 KASIM
10. ULUSLARARASI (Digital) RESORT TURİZM KONGRESİ 26 KASIM'da YAPILACAK. Dünya, Türkiye ve Antalya turizminin önemli aktörlerinin bir araya geleceği turizmin en büyük buluşmalarından birisi olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl 10. kez Antalya’da ilk defa Dijital olarak gerçekleşecektir. 26 Kasım 2020 de Antalya’dan canlı yayınlanacak kongrenin ana teması her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacaktır.
TUI’YE 3 MİLYAR AVRO YETMEDİ, 2 MİLYAR DAHA İSTİYOR.
TUI’YE 3 MİLYAR AVRO YETMEDİ, 2 MİLYAR DAHA İSTİYOR. Avrupa seyahat endüstrisinin en büyük grubu TUI, kamudan iki partide aldığı  toplam üç milyar Avro krediye rağmen mali sıkıntıyı aşamadı. TUI’nin 1.8 milyar Avroluk kredi daha isteyeceği konuşuluyor.
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ.
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ. Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. K.ATATÜRK
MUĞLA İLİ HIFZISSIHHA MECLİSİ KURUL KARARI yayınlandı.
MUĞLA İLİ HIFZISSIHHA MECLİSİ KURUL KARARI yayınlandı. Koranavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
GEÇMİŞ OLSUN İZMİR
GEÇMİŞ OLSUN İZMİR Yüreğimiz İzmir'le çarpıyor
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞININ SÜRESİ 2 AY DAHA UZATILDI.
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞININ SÜRESİ 2 AY DAHA UZATILDI. Böylece, kısa çalışma ödeneği 31 Aralık 2020, işten çıkarma yasağı ise 17 Ocak 2021 tarihine kadar uygulanmaya devam edecek.
KORONADAN TURİZMDEKİ KAYIP: 197 MİLYON İŞSİZ + 5.5 TRİLYON $
KORONADAN TURİZMDEKİ KAYIP: 197 MİLYON İŞSİZ + 5.5 TRİLYON $ Seyahat endüstrisinin koronavirüs salgınından dolayı uğradığı kayıpların tek tek ülkelerden öte dünya ekonomisi ve sosyal yaşamında neden olduğu sonuçlar tartışılıyor.
'TÜRKİYE KAPILARI KAPATTI AMA BİZİM KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK'' İran Kültür ve Turizm Bakanı Ali Asghar Mounesan, Türkiye'nin kapıları yeniden açması gerektiğini söyledi. Pandemi nedeniyle Türkiye'nin kapıları kapattığını kaydeden Mounesan, ''Bizim kapılarımız her zaman açık'' dedi.
21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.
21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. .
BAKANDAN VERGİ AÇIKLAMASI!
BAKANDAN VERGİ AÇIKLAMASI! Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "1 Nisan'da hayata geçecek olan konaklama vergisi yılbaşına ertelendi. Sektördeki sıkıntılardan dolayı 1 Ocak 2021'e ertelenmiş oldu." dedi.
T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Döviz Cinsinden veya Dövize Endeksli Sözleşme Bedellerine İlişkin Duyuru yayınladı.
T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Döviz Cinsinden veya Dövize Endeksli Sözleşme Bedellerine İlişkin Duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuru ile; Türkiye’de yerleşik kişilere,  sayılan istisnalar dışında,  sözleşmelerde sözleşme bedelini ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülüklerini döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırma yasağı getirilmesiyle ilgili süre uzatılmış oldu.
HAVALİMANLARINDA ÜCRETSİZ İNTERNET
HAVALİMANLARINDA ÜCRETSİZ İNTERNET Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünce geliştirilen "Uçuş Rehberim" uygulamasıyla isteyen herkesin, havalimanlarında günlük 2 gigabayta kadar ücretsiz internetten yararlanabileceğini söyledi.
TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR.
TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR. Türkiye Bankalar Birliği salgının etkilerinin azaltılması, üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa değerlerinin korunmasını desteklemek amacıyla, turizm sektöründeki işletmeler yanında bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri ile sözleşme veya faturaya bağlı sabit giderlerinin, nakit ihtiyaçlarının ve kurumsal kredi kartı harcamalarının karşılanması için Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacağını duyurdu.
İNGİLTERE’DE KARANTİNANIN YERİNİ PCR TESTİ Mİ ALACAK?
İNGİLTERE’DE KARANTİNANIN YERİNİ PCR TESTİ Mİ ALACAK? İngiltere'nin kısa süre içinde havalimanlarında yolculara test yapmaya başlayacağı belirtildi.
MARMARİS’TE İNGİLİZ TURİSTLER ÜLKELERİNE DÖNMEK İSTEMİYOR.
MARMARİS’TE İNGİLİZ TURİSTLER ÜLKELERİNE DÖNMEK İSTEMİYOR. MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde tatil yapan İngiliz turistler, pandemi döneminde Türkiye’nin aldığı önlemler nedeniyle kendilerini huzurlu ve güvenli hissettiklerini söyledi. Plajları, restoran ve kafeteryaları dolduran İngilizler, ülkelerine dönmek istemiyor.
RUSYA’DAKİ TUR OPERATÖRLERİNDEN SEZONU UZATAN YENİ PROGRAMLAR
RUSYA’DAKİ TUR OPERATÖRLERİNDEN SEZONU UZATAN YENİ PROGRAMLAR Türkiye’ye gelip Rusya’ya dönenlerde Coronaya yakalanan olmamasının çıkması ve Ruslar gidebileceği destinasyon sayısının kısıtlı olması Rusya pazarında sezonun uzamasını sağladı.
TUI’YE 1,2 MİLYAR AVRO KREDİ DAHA VERİLDİ
TUI’YE 1,2 MİLYAR AVRO KREDİ DAHA VERİLDİ Nisan ayından bu yana devlet eliyle iki parti halinde toplam 3 milyar Avro kredi alan TUI’ye 1.2 milyar Avro kredi daha verildi. Daha önce yaptığı açıklamada sağlanan kredilere rağmen bu kış operasyonların çıkaramayacağını söyleyen TUI bu kredi ile kış operasyonları yapma konusunda rahatladı.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE YENİ GENELGE!
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE YENİ GENELGE! ÜLKE GENELİNDEKİ “STK” (SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ), ODALARIN, DERNEKLERİN, BİRLİKLERİN, KOOPERATİFLERİN ve ÜST KURULUŞLARININ DÜZENLEYECEKLERİ TÜM ETKİNLİKLER 1 ARALIK 2020 YE KADAR ERTELENDİ.
OTELLERDE HES KODU ARTIK ZORUNLU
OTELLERDE HES KODU ARTIK ZORUNLU ‘Konaklama Tesislerinde HES Kodu Zorunluluğu’ adlı genelge İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla yayınlandı. Gerekli şartları yerine getirmeyen konaklama tesisleri 10 gün süre ile faaliyetten men edilecek.
SAĞLIKLI BİREY SAĞLIKLI TURİZM.
SAĞLIKLI BİREY SAĞLIKLI TURİZM. .
THOMAS COOK İFLAS EDELİ BİR YIL OLDU: TATİLCİLER PARALARINI HALEN ALAMADI.
THOMAS COOK İFLAS EDELİ BİR YIL OLDU: TATİLCİLER PARALARINI HALEN ALAMADI. Tur operatörü Thomas Cook bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce iflas etmesine rağmen birçok müşteri seyahat masraflarının geri ödenmesini halen bekliyor.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GETOB TOPLANTISINDA.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GETOB TOPLANTISINDA. Mesleki bir STK olan GETOB Türkiye'de ilklere imza atıyor.
MASKE -MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYALIM.
MASKE -MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYALIM. Bu hem Vatandaşlık hem insanlık görevimizdir
MALİYETSİZ ÇÖP TOPLATAN BELEDİYE HAKSIZ ÜCRET Mİ TOPLUYOR?
MALİYETSİZ ÇÖP TOPLATAN BELEDİYE HAKSIZ ÜCRET Mİ TOPLUYOR? Özcan Özgür-Hamle / Ankara‘dan zamlar, harçlar, vergiler yağmur gibi… Çok merak ediyorum vatandaş buna daha ne kadar dayanır… Çünkü “Başbakanlığı sırasında 2001 krizinde Rahmeti Bülent Ecevit’in önüne Başbakanlık merdivenlerinde bir vatandaş tarafından ‘yazar kasa’ atılmış ve hükümet yıkılmıştı. Şimdi insanlar kendini yakıyor, gören yok. Dört kardeş siyanür içip yaşamlarına son verdiler. Kimsenin umurunda değil, neden?”
KATAR ŞEYHİ’NİN MARMARİS’TEKİ 5 YILDIZLI OTELİ, KADERİNE TERK EDİLDİ.
KATAR ŞEYHİ’NİN MARMARİS’TEKİ 5 YILDIZLI OTELİ, KADERİNE TERK EDİLDİ. DHA/Ali Gündoğan/ Marmaris’te bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A. Al Thani’ye ait 5 yıldızlı otel, istenildiği iddia edilen KDV hariç yıllık 1 milyon 200 bin dolar kira bedeli nedeniyle talipli çıkmayınca kaderine terk edildi. Marmaris’in dünyaca ünlü 11 kilometre mesafedeki turistik İçmeler Mahallesi’nde bulunan 189 odalı, denize sıfır 5 yıldızlı