Yazılar
TÜRKİYE VE RUSYA
TÜRKİYE VE RUSYA'DAN TURİZM ALANINDA İŞ BİRLİĞİ: YATIRIMCILARA DESTEK SAĞLANACAK Türkiye ile Rusya Federasyonu, topraklarında turizm faaliyetlerinde bulunan yatırımcılara destek sağlanması konusunda mutabakata vardı. Dün imzalanan "Ortak Turizm Eylem Planı" 1 Ocak 2022'den 31 Aralık 2024'e kadar geçerli olacak.
ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!
ÖNEMLİ HATIRLATMA !!! İngiltere'de Tedavülden kaldırılacak olan eski 20 ve 50 İngiliz Sterlini/Pound'ları
TÜM TURİZM İŞLETMELERİ ARTIK BAKANLIK BELGELİ OLACAK.
TÜM TURİZM İŞLETMELERİ ARTIK BAKANLIK BELGELİ OLACAK. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Basit Konaklama Tesisleri ile Plaj İşletmelerinin Belgelendirilmesine İlişkin Yönetmelik”, 25 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
DÜNYA TURİZM GÜNÜ KUTLU OLSUN.
DÜNYA TURİZM GÜNÜ KUTLU OLSUN. .
GETOB BAŞKANINDAN AÇIK TEŞEKKÜR.
GETOB BAŞKANINDAN AÇIK TEŞEKKÜR. Getob Başkanlığına seçilen Mustafa DELİVELİ yazılı açıklamayla kamuoyuna Teşekkür etti.
GETOB ÜYELERİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ.
GETOB ÜYELERİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ. 21 Eylül 2021 Salı günü (Dün) Toplantıya katılma hakkı olan 205 üyeden 174 kişisinin katılımıyla gerçekleştirilen GETOB olağan Genel Kurul Toplantısında 137 üyenin Oyunu alan Mustafa Deliveli GETOB’un yeni başkanı oldu.
TÜRKİYE KIRMIZI LİSTEDEN ÇIKARILDI.
TÜRKİYE KIRMIZI LİSTEDEN ÇIKARILDI. Gecikmeli de olsa İngiltere’den nihayet beklenen haber geldi.
GETOB SEKTÖRÜN GELECEĞİ İÇİN YOĞUN MESAİDE.
GETOB SEKTÖRÜN GELECEĞİ İÇİN YOĞUN MESAİDE. Konaklama Sektörünün ve Bölgenin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının başında yer alan “GETOB” bölge turizmini canlandırabilmek ve sektörün sıkıntılarını hafifletebilmek için yoğun mesai veriyor.
Marmaris ve Köyceğiz İlçe sınırları içerisinde bulunan Sayın Üyemizin ve Konaklama Sektörü temsilcilerinin dikkatine;
Marmaris ve Köyceğiz İlçe sınırları içerisinde bulunan Sayın Üyemizin ve Konaklama Sektörü temsilcilerinin dikkatine; Kredi taleplerinize olumsuz yanıt aldıysanız !!!
GETOB OLARAK TÜM ÇABALARIMIZ BÖLGEMİZ TURİZMİ İÇİN.
GETOB OLARAK TÜM ÇABALARIMIZ BÖLGEMİZ TURİZMİ İÇİN. Haydi Hayırlısı
TAPDK Belge Yenileme Süresi Uzatıldı.
TAPDK Belge Yenileme Süresi Uzatıldı. 2021 Yılı süre uzatım işlemleri için açıklama yapıldı.
COVİD-19 AŞISI YAPTIRMAYANLARA PCR TESTİ ARTIK ZORUNLU.
COVİD-19 AŞISI YAPTIRMAYANLARA PCR TESTİ ARTIK ZORUNLU. İçişleri Bakanlığı 81 il Valiliğine “Bazı Faaliyetler İçin PCR Testi Zorunluluğu” konulu genelge gönderdi.
TATİL İÇİN BÖLGEMİZE GELEREK BİZLERE DESTEK OLABİLİRSİNİZ.
TATİL İÇİN BÖLGEMİZE GELEREK BİZLERE DESTEK OLABİLİRSİNİZ. Rezervasyonlarınızı iptal ettirmeyin, Tatil Programınızı Bozmayın.
YANGIN SONRASI BİZİ BEKLİYORLAR. ŞİMDİ MAVİYE SARILMA ZAMANI.
YANGIN SONRASI BİZİ BEKLİYORLAR. ŞİMDİ MAVİYE SARILMA ZAMANI. Elbirliğiyle Marmaris’i ve ülkemizi yeşillendireceğiz. Bunun ilk adımı, seyahate davetten geçiyor. Çünkü esnafından garsonuna, balıkçısından şoförüne dek bölge insanının turizme çok ihtiyacı var. Bunu nereden mi biliyoruz? Marmaris’te turizm emekçileriyle yaptığım sohbetlerden... Marmaris plajları bomboş, çarşılar sakin, restoranlar müşterisini bekliyor. Tam da bu nedenle turizmciler “Marmaris’in tam zamanı” diyor.
MÜCBİR SEBEP İLAN EDİLDİ.
MÜCBİR SEBEP İLAN EDİLDİ. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından "Yangından Etkilenen Yerler İçin Mücbir Sebep Hali İlan Edilmesine ilişkin Gelir İdaresi Başkanlığı 'nın yayımladığı duyuruldu.
DAYANIŞMA YAŞATIR.
DAYANIŞMA YAŞATIR. TATİL REZERVASYONLARINIZI İPTAL ETTİRMEYEREK DE BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ.
GOOGLE İLE PROTOKOL İMZALANDI.
GOOGLE İLE PROTOKOL İMZALANDI. Google Türkiye ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) arasındaki iş birliği protokolü Google Türkiye Müdürü Mehmet Keteloglu ve TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır tarafından imza altına alındı.
CUMHURBAŞKANLIĞI 2. ULUSLARARASI YAT YARIŞLARI, MARMARİS’TEN START ALIYOR.
CUMHURBAŞKANLIĞI 2. ULUSLARARASI YAT YARIŞLARI, MARMARİS’TEN START ALIYOR. Cumhurbaşkanlığı 2.Uluslararası Yat Yarışları 1.Etabı olan Marmaris - Bodrum Halikarnas Kupası, Muğla Valiliği koordinasyonunda 25-27 Haziran tarihleri arasında,120 ekip ve 1300 yarışmacının katılımıyla Marmaris’ten start alacak.
CANKURTARAN KURSU AÇILIYOR
CANKURTARAN KURSU AÇILIYOR Bilindiği üzere Süs havuzları ve özel villalardaki havuzlar dışında kalan tüm havuzlarda (Konaklama Tesislerindeki havuzlar, Aqua Parklar, Sitelerdeki havuzlar ve Umuma açık tüm havuzlarda) derinlik ölçüsü kaç Cm. olursa olsun cankurtaran Sertifikalı Personel bulundurma zorunluluğu vardır.
HAYDİ HAYIRLISI
HAYDİ HAYIRLISI Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar başlıyor
BÜLENT BÜLBÜLOĞLU: YERLİ TURİSTTE HAREKETLİLİK VAR, OTELLERİMİZİN YÜZDE 35-40
BÜLENT BÜLBÜLOĞLU: YERLİ TURİSTTE HAREKETLİLİK VAR, OTELLERİMİZİN YÜZDE 35-40'I AÇIK! GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu yaz sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
'GÜNLÜK KİRALIK' İSYANI Korona salgınının etkisiyle kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği günlük kiralık konut sistemi, otelciler kadar kiracıları da isyan ettirdi.
ŞANLI JANDARMA TEŞKİLATIMIZ 182 YAŞINDA
ŞANLI JANDARMA TEŞKİLATIMIZ 182 YAŞINDA Kurulduğu günden bu yana ülkenin bölünmez bütünlüğü, asayişi ve güvenliği için GECE/GÜNDÜZ azim ve özveriyle görev yapan Jandarma teşkilatımızın 182’nci Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.
RUSYA
RUSYA'DAN MÜJDE GİBİ AÇIKLAMA... "TÜRKİYE DAHA ERKEN AÇILABİLİR" Rusya'nın devlet turizm organı Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, Türkiye ile hava trafiğinin 21 Haziran'a kadar kapalı olduğunu, ancak "Erken bir iyileşme ve açılma" umduğunu kaydetti.
ALMANYA
ALMANYA'DAN GÜZEL HABER... TÜRKİYE'NİN RİSK SEVİYESİNİ DÜŞÜRDÜ Almanya hükümeti aralarında Türkiye’nin de olduğu üç ülkenin koronavirüs risk kategorisini "Yüksek insidans bölgesi"nden "Risk bölgesi"ne düşürdü. İtalya ve Çekya ise, risk bölgesi kapsamından çıkarıldı.
SIKINTI BÜYÜK ! JET2 22 TEMMUZ’A KADAR TÜRKİYE’Yİ İPTAL ETTİ.
SIKINTI BÜYÜK ! JET2 22 TEMMUZ’A KADAR TÜRKİYE’Yİ İPTAL ETTİ. İngiliz hava yolu şirketi ve tur operatörü Jet2, Türkiye iptallerini 22 Temmuz’a kadar uzattığını açıkladı.
TURİZME RUSYA FATURASI: 500 MİLYON DOLAR
TURİZME RUSYA FATURASI: 500 MİLYON DOLAR Rusya'nın Türkiye'ye yönelik uçuş yasağını uzatmasının faturası ağır oldu. Turizmciler bu yasağın faturasının 500 milyon doları bulacağını belirtiyor.
KDV İNDİRİMİ VE KİRA STOPAJ ORANLARINDAKİ İNDİRİMLİ ORANLAR 31.07.2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI.
KDV İNDİRİMİ VE KİRA STOPAJ ORANLARINDAKİ İNDİRİMLİ ORANLAR 31.07.2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI. 02 Haziran 2021 Tarih ve 31499 sayılı Resmi gazetede Yayınlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 01.06.2021 tarihinden geçerli olmak üzere, Katma Değer Vergisindeki ve İşyeri Kira stopajlarındaki indirimli oranlar 31.07.2021 tarihine kadar uzatıldı.
12. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI MARMARİS’TE BAŞLADI.
12. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI MARMARİS’TE BAŞLADI. Muğla’nın Marmaris ilçesinde bu yıl 12’ncisi düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, açık su yüzme yarışlarına yaklaşık 900 sporcu katıldı.
AYAZ BEBEĞE SAHİP ÇIKALIM! AYAZ
AYAZ BEBEĞE SAHİP ÇIKALIM! AYAZ'IN AMERİKA ŞANSINA SON 7 GÜN KALDI. SMA hastalığı anne ve babanın taşıyıcı olmasıyla ortaya çıkıyor. Lütfen bu konuda bilinçlenelim.
TAPDK BELGESİ YENİLEME SÜRESİ UZATILDI MI?
TAPDK BELGESİ YENİLEME SÜRESİ UZATILDI MI? İlgililer için hatırlatma.
BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR! "K.Atatürk"
BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR! "K.Atatürk" 19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
GETOB BAŞKANI BÜLENT BÜLBÜLOĞLU TEKE TEK PROGRAMINDA FATİH ALTAYLI’NIN SORULARINI CEVAPLIYOR.
GETOB BAŞKANI BÜLENT BÜLBÜLOĞLU TEKE TEK PROGRAMINDA FATİH ALTAYLI’NIN SORULARINI CEVAPLIYOR. İzlemenizi öneriyoruz.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN "ÇALIŞANLAR İÇİN GÖREV BELGESİ" HAKKINDAKİ TALİMATI VALİLİKLERE GÖNDERDİ.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN "ÇALIŞANLAR İÇİN GÖREV BELGESİ" HAKKINDAKİ TALİMATI VALİLİKLERE GÖNDERDİ. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine muafiyet tanınan iş kollarındaki İşveren ve Çalışanlarca doldurulacak "Görev Belgesi" hakkında uygulama talimatı gönderdi.
GÖREV BELGESİ ÖRNEĞİ YAYINLANDI.
GÖREV BELGESİ ÖRNEĞİ YAYINLANDI. Özel Sektör çalışanlarının yanı sıra; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlarında çalışanlar için de Görev Belgesi düzenlenecek.
TAM KAPANMA SÜCECİNDE TURİZM KONUŞULCAK.
TAM KAPANMA SÜCECİNDE TURİZM KONUŞULCAK. TÜROFED Bşk. Yrd. ve GETOB Başkanı Bülent BÜLBÜLOĞLU konuk olacağı KANAL B Televizyonunda görüşlerini izleyicilerle paylaşacak.
TAM KAPANMA TEDBİRLERİ
TAM KAPANMA TEDBİRLERİ Coronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi için alınan tedbirlerle ilgili genelge yayınlandı.
56
56'NCISI DÜZENLENEN CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU MARMARİS ETABININ GERİ SAYIMI BAŞLADI. 56'ncısı düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 12 Nisan Pazartesi günü 144,9 kilometrelik Konya-Konya etabıyla başladı. Toplam 8 etaptan oluşan tur kapsamında bisikletçiler 16 Nisan Cuma günü Marmaris’te olacak.
TURİZM HAFTASI KUTLU OLSUN.
TURİZM HAFTASI KUTLU OLSUN. Diyorsak da; Belirsizliklerle dolu olan bu süreçte Covid 19 Salgını ve getirdiği sıkıntılardan uzak Sağlık, Başarı ve Bereket dolu Turizm Haftaları Kutlama özlemi içerisindeyiz.
HER PLATFORMDA TURİZMİ VE DURUMU ANLATMAYA DEVAM
HER PLATFORMDA TURİZMİ VE DURUMU ANLATMAYA DEVAM Bu Paneli izleyin diyoruz
HER ORTAMDA TURİZMİ VE DURUMU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ.
HER ORTAMDA TURİZMİ VE DURUMU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ. Bu Paneli Kaçırmayın diyoruz.
RUSYA’DA TÜRKİYE TEK SEÇENEK OLUYOR: MISIR AÇILMADI, TAYLAND BU YIL RUS’LARI KABUL ETMEYECEK.
RUSYA’DA TÜRKİYE TEK SEÇENEK OLUYOR: MISIR AÇILMADI, TAYLAND BU YIL RUS’LARI KABUL ETMEYECEK. Rusya, 2020’de olduğu gibi 2021 yılının da turizmde Türkiye için kurtarıcı olacak.
MARMARİSLİ TURİZMCİLER ÇİFTE SEVİNÇ YAŞIYOR.
MARMARİSLİ TURİZMCİLER ÇİFTE SEVİNÇ YAŞIYOR. Muğla'nın Marmaris ilçesinde, tüm dünyayı etkileyen koronavirüs pandemisinden dolayı önceki yıllara göre sönük geçen turizm sektörüne ilk müjdeli haber, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un öncelikli aşılama açıklaması ile geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yurt dışında tatil yapmak isteyen vatandaşları için kısıtlama getirmeyeceğini duyurmasıyla umutları bir kat daha artan turizmciler, sezon için hazırlıklara başladı.
SEKTÖRÜMÜZ VE BÖLGEMİZ TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ TOPLANTI
SEKTÖRÜMÜZ VE BÖLGEMİZ TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ TOPLANTI “İngiltere Pazarındaki Son Durum”JET2 CEO’SU Sayın STEVE HEAPY ile “İngiltere Pazarındaki Son Durum” başlığı altında Ege Turizmcilerini Bilgilendirmek üzere bir On-line toplantıda araya geliyoruz. İlgilenenlere önemle duyurulur.
JET2 VE BRİTİSH AİRWAYS’TEN ANTALYA VE DALAMAN’A GÜZEL HABER.
JET2 VE BRİTİSH AİRWAYS’TEN ANTALYA VE DALAMAN’A GÜZEL HABER. Jet2 ve British Airways yaz sezonu için Dalaman ve Antalya’ya kapasitesini artırıyor.
BORİS JOHNSON AÇIKLADI, İNGİLİZLER TÜRKİYE
BORİS JOHNSON AÇIKLADI, İNGİLİZLER TÜRKİYE'YE HÜCUM ETTİ: REZERVASYONLARDA BÜYÜK ARTIŞ. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın geçtiğimiz gün açıkladığı normalleşme planları sonrası Türkiye'de de turizm hareketliliği başladı.
YERHOV: RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE GELİŞLER ARTARAK DEVAM EDECEK. KORONAYA YAKALANMA İHTİMALİ DÜŞÜK.
YERHOV: RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE GELİŞLER ARTARAK DEVAM EDECEK. KORONAYA YAKALANMA İHTİMALİ DÜŞÜK. Türkiye’nin geçen yıl en çok turist aldığı Rusya’dan iyi haberler gelirken, Ankara Büyükelçisi bu trendin 2021’de de devam edeceğini söyledi.
ALMANYA’DA ‘SEYAHAT SİGORTA FONU’ KURULUYOR
ALMANYA’DA ‘SEYAHAT SİGORTA FONU’ KURULUYOR Almanya'da paket turları güvence altına almayı hedefleyen yasal düzenleme kabinede kabul edildi. Alman Seyahat Birliği ise, yasada çok sayıda değişiklik yapılması gerektiğine dikkat çekiyor.
AVRUPALI TURİSTİN TATİL TERCİHİNDE TÜRKİYE İLK 10
AVRUPALI TURİSTİN TATİL TERCİHİNDE TÜRKİYE İLK 10'DA Avrupa Seyahat Komisyonu'nun raporuna göre, 2021 taz tatilinde Türkiye ilk 10 ülke arasında yer alıyor.
BAŞKAN BÜLBÜLOĞLU NET KONUŞTU.
BAŞKAN BÜLBÜLOĞLU NET KONUŞTU. Konaklama Sektörü olarak “TGA” Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansından çok şeyler bekliyoruz.
TEBRİKLER SAYIN PROF. DR. CAFER TOPALOĞLU
TEBRİKLER SAYIN PROF. DR. CAFER TOPALOĞLU Prof.Dr. Cafer TOPALOĞLU Dekan Oldu.
TURİZMCİLER AŞI TAKVİMİNİ BEKLİYOR.
TURİZMCİLER AŞI TAKVİMİNİ BEKLİYOR. Marmaris, Fethiye, Datça, Köyceğiz, Dalyan ve Dalaman gibi şehirlerin konaklama tesisiyle tur acenteleri yetkilileri, bu yıl turizm sezonunun iyi olmasının aşı takvimine bağlı olduğunu ifade etti.
TURİZMCİLERİ RAHATLATAN KARAR
TURİZMCİLERİ RAHATLATAN KARAR Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, turistik tesisler ve deniz turizmi tesislerinin ecrimisil borçlarını da 1 yıl erteledi.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU.
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYİP ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI AÇIKLAMALARDA BULUNDU. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemlerinin de ele alındığı kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu.
TURİZMDE GÖZLER NİSAN AYINDA.
TURİZMDE GÖZLER NİSAN AYINDA. Kültür ve Turizm Bakanı ERSOY; Ülke olarak Pamdemi Vaka sayısında Kritik eşik olan 2.500 altına düşersek kırmızı hattan çıkacağız dedi.
İNGİLTERE KARANTİNA SÜRESİNİ DÜŞÜRÜYOR
İNGİLTERE KARANTİNA SÜRESİNİ DÜŞÜRÜYOR İngiltere, yeni korona testi programıyla seyahatçilere uyguladığı karantina süresini 5 güne düşürüyor. İngiltere'nin yeni başlattığı ''test yap ve gönder'' programı çerçevesinde yolculara uygulanan karantina süresi 14 günden 5 güne düşürülüyor.
KORONAVİRÜSLE İLGİLİ ALINAN YENİ TEDBİRLER 81 İL VALİLİĞİNE GÖNDERİLDİ.
KORONAVİRÜSLE İLGİLİ ALINAN YENİ TEDBİRLER 81 İL VALİLİĞİNE GÖNDERİLDİ. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünce yayınlanan 18.11.2020 tarih ve 19161 sayılı koronavirüs yeni tedbirlere ilişkin kararlar Ülke genelinde uygulanmak üzere 81 İl valiliğine gönderildi.
10. ULUSLARARASI (Digital) RESORT TURİZM KONGRESİ 26 KASIM
10. ULUSLARARASI (Digital) RESORT TURİZM KONGRESİ 26 KASIM'da YAPILACAK. Dünya, Türkiye ve Antalya turizminin önemli aktörlerinin bir araya geleceği turizmin en büyük buluşmalarından birisi olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl 10. kez Antalya’da ilk defa Dijital olarak gerçekleşecektir. 26 Kasım 2020 de Antalya’dan canlı yayınlanacak kongrenin ana teması her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacaktır.
TUI’YE 3 MİLYAR AVRO YETMEDİ, 2 MİLYAR DAHA İSTİYOR.
TUI’YE 3 MİLYAR AVRO YETMEDİ, 2 MİLYAR DAHA İSTİYOR. Avrupa seyahat endüstrisinin en büyük grubu TUI, kamudan iki partide aldığı  toplam üç milyar Avro krediye rağmen mali sıkıntıyı aşamadı. TUI’nin 1.8 milyar Avroluk kredi daha isteyeceği konuşuluyor.
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ.
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ. Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. K.ATATÜRK
MUĞLA İLİ HIFZISSIHHA MECLİSİ KURUL KARARI yayınlandı.
MUĞLA İLİ HIFZISSIHHA MECLİSİ KURUL KARARI yayınlandı. Koranavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
GEÇMİŞ OLSUN İZMİR
GEÇMİŞ OLSUN İZMİR Yüreğimiz İzmir'le çarpıyor
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞININ SÜRESİ 2 AY DAHA UZATILDI.
KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞTEN ÇIKARTMA YASAĞININ SÜRESİ 2 AY DAHA UZATILDI. Böylece, kısa çalışma ödeneği 31 Aralık 2020, işten çıkarma yasağı ise 17 Ocak 2021 tarihine kadar uygulanmaya devam edecek.
KORONADAN TURİZMDEKİ KAYIP: 197 MİLYON İŞSİZ + 5.5 TRİLYON $
KORONADAN TURİZMDEKİ KAYIP: 197 MİLYON İŞSİZ + 5.5 TRİLYON $ Seyahat endüstrisinin koronavirüs salgınından dolayı uğradığı kayıpların tek tek ülkelerden öte dünya ekonomisi ve sosyal yaşamında neden olduğu sonuçlar tartışılıyor.
'TÜRKİYE KAPILARI KAPATTI AMA BİZİM KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK'' İran Kültür ve Turizm Bakanı Ali Asghar Mounesan, Türkiye'nin kapıları yeniden açması gerektiğini söyledi. Pandemi nedeniyle Türkiye'nin kapıları kapattığını kaydeden Mounesan, ''Bizim kapılarımız her zaman açık'' dedi.
21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.
21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. .
BAKANDAN VERGİ AÇIKLAMASI!
BAKANDAN VERGİ AÇIKLAMASI! Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "1 Nisan'da hayata geçecek olan konaklama vergisi yılbaşına ertelendi. Sektördeki sıkıntılardan dolayı 1 Ocak 2021'e ertelenmiş oldu." dedi.
T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Döviz Cinsinden veya Dövize Endeksli Sözleşme Bedellerine İlişkin Duyuru yayınladı.
T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI Döviz Cinsinden veya Dövize Endeksli Sözleşme Bedellerine İlişkin Duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuru ile; Türkiye’de yerleşik kişilere,  sayılan istisnalar dışında,  sözleşmelerde sözleşme bedelini ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülüklerini döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırma yasağı getirilmesiyle ilgili süre uzatılmış oldu.
HAVALİMANLARINDA ÜCRETSİZ İNTERNET
HAVALİMANLARINDA ÜCRETSİZ İNTERNET Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünce geliştirilen "Uçuş Rehberim" uygulamasıyla isteyen herkesin, havalimanlarında günlük 2 gigabayta kadar ücretsiz internetten yararlanabileceğini söyledi.
TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR.
TURİZME DESTEK PAKETİ UYGULAMASINA BAŞLANIYOR. Türkiye Bankalar Birliği salgının etkilerinin azaltılması, üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa değerlerinin korunmasını desteklemek amacıyla, turizm sektöründeki işletmeler yanında bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri ile sözleşme veya faturaya bağlı sabit giderlerinin, nakit ihtiyaçlarının ve kurumsal kredi kartı harcamalarının karşılanması için Turizm Destek Paketi Uygulamasına başlanacağını duyurdu.
İNGİLTERE’DE KARANTİNANIN YERİNİ PCR TESTİ Mİ ALACAK?
İNGİLTERE’DE KARANTİNANIN YERİNİ PCR TESTİ Mİ ALACAK? İngiltere'nin kısa süre içinde havalimanlarında yolculara test yapmaya başlayacağı belirtildi.
MARMARİS’TE İNGİLİZ TURİSTLER ÜLKELERİNE DÖNMEK İSTEMİYOR.
MARMARİS’TE İNGİLİZ TURİSTLER ÜLKELERİNE DÖNMEK İSTEMİYOR. MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde tatil yapan İngiliz turistler, pandemi döneminde Türkiye’nin aldığı önlemler nedeniyle kendilerini huzurlu ve güvenli hissettiklerini söyledi. Plajları, restoran ve kafeteryaları dolduran İngilizler, ülkelerine dönmek istemiyor.
RUSYA’DAKİ TUR OPERATÖRLERİNDEN SEZONU UZATAN YENİ PROGRAMLAR
RUSYA’DAKİ TUR OPERATÖRLERİNDEN SEZONU UZATAN YENİ PROGRAMLAR Türkiye’ye gelip Rusya’ya dönenlerde Coronaya yakalanan olmamasının çıkması ve Ruslar gidebileceği destinasyon sayısının kısıtlı olması Rusya pazarında sezonun uzamasını sağladı.
TUI’YE 1,2 MİLYAR AVRO KREDİ DAHA VERİLDİ
TUI’YE 1,2 MİLYAR AVRO KREDİ DAHA VERİLDİ Nisan ayından bu yana devlet eliyle iki parti halinde toplam 3 milyar Avro kredi alan TUI’ye 1.2 milyar Avro kredi daha verildi. Daha önce yaptığı açıklamada sağlanan kredilere rağmen bu kış operasyonların çıkaramayacağını söyleyen TUI bu kredi ile kış operasyonları yapma konusunda rahatladı.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE YENİ GENELGE!
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE YENİ GENELGE! ÜLKE GENELİNDEKİ “STK” (SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ), ODALARIN, DERNEKLERİN, BİRLİKLERİN, KOOPERATİFLERİN ve ÜST KURULUŞLARININ DÜZENLEYECEKLERİ TÜM ETKİNLİKLER 1 ARALIK 2020 YE KADAR ERTELENDİ.
OTELLERDE HES KODU ARTIK ZORUNLU
OTELLERDE HES KODU ARTIK ZORUNLU ‘Konaklama Tesislerinde HES Kodu Zorunluluğu’ adlı genelge İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla yayınlandı. Gerekli şartları yerine getirmeyen konaklama tesisleri 10 gün süre ile faaliyetten men edilecek.
SAĞLIKLI BİREY SAĞLIKLI TURİZM.
SAĞLIKLI BİREY SAĞLIKLI TURİZM. .
THOMAS COOK İFLAS EDELİ BİR YIL OLDU: TATİLCİLER PARALARINI HALEN ALAMADI.
THOMAS COOK İFLAS EDELİ BİR YIL OLDU: TATİLCİLER PARALARINI HALEN ALAMADI. Tur operatörü Thomas Cook bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce iflas etmesine rağmen birçok müşteri seyahat masraflarının geri ödenmesini halen bekliyor.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GETOB TOPLANTISINDA.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GETOB TOPLANTISINDA. Mesleki bir STK olan GETOB Türkiye'de ilklere imza atıyor.
MASKE -MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYALIM.
MASKE -MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYALIM. Bu hem Vatandaşlık hem insanlık görevimizdir
MALİYETSİZ ÇÖP TOPLATAN BELEDİYE HAKSIZ ÜCRET Mİ TOPLUYOR?
MALİYETSİZ ÇÖP TOPLATAN BELEDİYE HAKSIZ ÜCRET Mİ TOPLUYOR? Özcan Özgür-Hamle / Ankara‘dan zamlar, harçlar, vergiler yağmur gibi… Çok merak ediyorum vatandaş buna daha ne kadar dayanır… Çünkü “Başbakanlığı sırasında 2001 krizinde Rahmeti Bülent Ecevit’in önüne Başbakanlık merdivenlerinde bir vatandaş tarafından ‘yazar kasa’ atılmış ve hükümet yıkılmıştı. Şimdi insanlar kendini yakıyor, gören yok. Dört kardeş siyanür içip yaşamlarına son verdiler. Kimsenin umurunda değil, neden?”
KATAR ŞEYHİ’NİN MARMARİS’TEKİ 5 YILDIZLI OTELİ, KADERİNE TERK EDİLDİ.
KATAR ŞEYHİ’NİN MARMARİS’TEKİ 5 YILDIZLI OTELİ, KADERİNE TERK EDİLDİ. DHA/Ali Gündoğan/ Marmaris’te bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A. Al Thani’ye ait 5 yıldızlı otel, istenildiği iddia edilen KDV hariç yıllık 1 milyon 200 bin dolar kira bedeli nedeniyle talipli çıkmayınca kaderine terk edildi. Marmaris’in dünyaca ünlü 11 kilometre mesafedeki turistik İçmeler Mahallesi’nde bulunan 189 odalı, denize sıfır 5 yıldızlı